+48 668 173 000

Medycyna Estetyczna

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wszystkie zabiegi w naszej Klinice wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Oferujemy szeroki wachlarz usług medycyny estetycznej: autorską metodę Dr Winkel modelowania ust ReaLips®, wypełnianie doliny łez, wolumetrię policzków, kątów żuchwy i brody, botoks, stymulatory tkankowe, lipolizę, mezoterapię, nici pdo i haczykowe, osocze i fibrynę bogatopłytkową.
Efekty zabiegów przybierają formę spektakularnych, jednocześnie naturalnych, jeśli wykonujemy je systematycznie, w odpowiednich odstępach czasowych. Skóra po zabiegach zostaje wygładzona i przywrócone zostaje jej prawidłowe nawodnienie. Zadbaj o swoją skórę i atrakcyjny wygląd już dziś.

O NAS

Poznaj osoby, które zadbają o Ciebie!

Dr Karolina Winkel

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w 2010 r. W 2016 roku ukończyłam studia podyplomowe na wydziale medycznym w Katowicach na GWSH i tym samym uzyskałam dyplom i tytuł certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Od ponad 6 lat prowadzę szkolenia z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy z calej Polski.

Swoją autorską metodę ReaLips® wypracowałam na przestrzeni lat, udoskonalając ją z każdym rokiem. Stosuje również techniki modelowania ust „na płasko”, Russian Lips, Baby doll Lips, French kiss. Aby spełnić oczekiwania pacjentów stale podnoszę swoje kwalifikacje na specjalistycznych kursach, szkoleniach i zagranicznych konferencji. W swojej praktyce dokładam wszelkich starań, aby moje usługi związane z medycyną estetyczną były stale na jak najwyższym poziomie i przebiegały w miłej atmosferze.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zabiegi przeprowadzamy ze szczególną starannością. Dbamy o to, aby pacjentki i pacjenci uzyskali jak najbardziej naturalne efekty, tak by zachować proporcje twarzy nie odbiegające od kanonów normalności. 

Pozwala nam to przygotować pełen plan leczenia i poinformować Cię, co zadzieje się na każdym jego etapie.

Powiększanie ust

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna do takich zabiegów jak powiększanie ust. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek.Z wiekiem jakość tkanki łącznej ulega pogorszeniu, a ilość kwasu hialuronowego zmniejszeniu. Dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu medycy estetycznej z użyciem specjalistycznych preparatów najlepszych marek nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości i zmarszczki, a twarz odzyskuje młody i pełen blasku wygląd.
DZIAŁANIE  Preparaty do wypełniania kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając swobodny przepływ substancji odżywczych. Efekt estetyczny widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się zwykle od 6 do 18 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (czyli biodegradacji). Pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez regenerację struktur międzykomórkowych, poprawę elastyczności i jej napięcia.
PROCEDURA ZABIEGU  Preparaty do wypełniania kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając swobodny przepływ substancji odżywczych. Efekt estetyczny widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się zwykle od 6 do 18 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (czyli biodegradacji). Pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez regenerację struktur międzykomórkowych, poprawę elastyczności i jej napięcia.
WSKAZANIA  Poziome zmarszczki czoła, zmarszczki gładzizny, modelowanie policzków (wolumetria), fałdy wargowo-nosowe, zmarszczki palacza, wypełnienie zmarszczek w okolicy oka, linie marionetki, powierzchowne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu, kształtowanie brody, zwiększenie objętości (np. konturu oraz czerwieni wargowej ust, modelowanie owalu twarzy czy policzków).
PRZECIWWSKAZANIA  Skłonność do powstawania blizn przerostowych i stanów zapalnych skóry, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, czynna choroba nowotworowa, okres ciąży i karmienia piersią, niewyrównana ciężka choroba układu krążenia, oddechowego lub dokrewnego np. cukrzyca, niewydolność krążeniowo – oddechowa, aktywna opryszczka.
SKUTKI UBOCZNE  Bezpośrednio po zabiegu – występuje zaczerwienienie i obrzęk, który może się utrzymywać przez 1 – 3 dni. Niekiedy po zabiegu uwidaczniają się zasinienia (trwają do kilku dni), ale od następnego dnia po zabiegu można je już całkowicie maskować makijażem.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to bezpieczny zabieg służący nieinwazyjnemu modelowaniu sylwetki. Pozwala skutecznie zlikwidować lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety i intensywnego treningu fizycznego.

 

PROCEDURA ZABIEGU

  Lipoliza iniekcyjna jest w pełni bezpiecznym zabiegiem wykonywanym przez lekarza i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Zabieg polega na praktycznie bezbolesnym wstrzyknięciu substancji (roztwór fosfatydylocholiny) powodującej rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4 – 5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, aby go osiągnąć, wystarczą zwykle 2 – 3 zabiegi. Jeżeli tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być większa (3 – 6). Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić 3 – 4 tygodnie. Efekty są całkowicie trwałe. Po wykonanym zabiegu lipolizy, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu próżniowego, który przyspieszy usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwi jego transport przez naczynia chłonne. Zabieg trwa około 30 minut.

WSKAZANIA

  Nadmierna tkanka tłuszczowa w wewnętrznej stronie ud i kolan, nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy krętarzowej (tzw. bryczesy) i pod pośladkami, fałdki na plecach i w okolicach pach, nadmierna ilość tłuszczu na brzuchu, podwójny podbródek.

PRZECIWWSKAZANIA

  ciężkie schorzenia wątroby lub nerek, choroby autoimmunologiczne, ciężkie alergie, uczulenie na soję i skorupiaki, ostre i przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, otyłość (BMI>29), ciąża lub okres karmienia piersią, cukrzyca, epilepsja, choroby tarczycy (zabieg może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku, kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero).

SKUTKI UBOCZNE

  Po zabiegu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, czasem także zasinienia po nakłuciach igłą. Może również wystąpić świąd lub lekki ból, skóra staje się wrażliwsza na dotyk. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu.

Osocze bogato płytkowe

Osocze bogatopłytkowe podawane bardzo płytko pod skórę prowadzi do jej niesamowitej rewitalizacji. Skóra nabiera ładnego kolorytu, przebarwienia w znacznym stopniu zanikają, tak samo dzieje się z drobnymi zmarszczkami. Świetnie wpływa na wszelkie blizny i niedoskonałości skóry twarzy. Wykonany na skórze głowy pobudza nieaktywne mieszki włosowe co w efekcie prowadzi do wzrostu włosa, zatrzymanie procesu łysienia i wręcz w znacznym stopniu odwrócenie jego efektu.
DZIAŁANIEZabieg osoczem to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Zawiera komórki i czynniki wzrostu z krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Rewitalizacja skóry możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Osocze działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:
  •  pobudzają procesy regeneracji tkanek
  • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
  • aktywują komórki macierzyste, stymulują do ich namnażania
  • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.
PROCEDURA ZABIEGUEfekt estetyczny widoczny jest już po jednym zabiegu. Można również wykonywać program stosowany w serii 2 – 3 zabiegów ostrzykiwania okolic wymagających regeneracji co 3 tygodnie. Zabieg trwa około 1,5h. Procedura przebiega po uprzednim znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem. Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
  • Etap I – pobranie krwi Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.
  • Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
  • Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza: – liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry – technika VOLUMA
WSKAZANIAWygładzenie zmarszczek i fałdów, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu, wysuszona cera, remodeling włókien kolagenowych, poprawa ukrwienia skóry, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, blizny potrądzikowe, łysienie typu męskiego, zabieg polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii.
PRZECIWWSKAZANIACiąża, karmienie piersią, choroby krwi, nowotwory, leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych), przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).
MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNEMinimalne opuchnięcia, sińce w miejscu wkłucia które znikają w ciągu kilku dni.

Usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa to oczyszczone białko wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A  i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat.

DZIAŁANIE

 

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają.

PROCEDURA ZABIEGU

 

Preparat jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Zabieg trwa około 10 – 20 minut – uzależnione jest to od liczby leczonych miejsc. Początek działania preparatu jest po ok. 2 – 3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7 – 14 dniach. Toksyna botulinowa jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn. Gdy toksyna botulinowa przestaje działać, skóra jest w dużo lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Pacjenci porównują wstrzyknięcie toksyny botulinowej do ugryzienia komara, więc zwykle nie wykonuje się żadnego znieczulenia przed zabiegiem (na życzenie wykonujemy znieczulenie kremem EMLA, wymaga to jednak dodatkowych 30 minut). Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

WSKAZANIA

 

redukcja kurzych łapek, zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, zlikwidowanie niechcianego wyrazu twarzy (np. opadające kąciki ust), zmarszczki promieniste dookoła ust nazywane zmarszczkami palacza, pobruzdowania brody, terapia nadpotliwości.

PRZECIWWSKAZANIA

 

ciąża, karmienie piersią, miesiączka, stany zapalne skóry w miejscu wstrzyknięć, choroby układu sercowo – naczyniowego, uczulenie na albuminę ludzką, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych, choroby płytki mięśniowo-nerwowej, zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna, choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona etc.

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZABIEGU

Osoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na dziesięć dni przed planowanym zabiegiem z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. Zabrania się spożywania alkoholu przed i po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu oraz przez 4 kolejne godziny pacjent nie powinien się schylać ani leżeć. Należy również unikać drapania czy też tarcia okolic w które podano toksynę botulinową. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu. Przez tydzień należy zrezygnować z solarium, sauny oraz masaży. W przypadku głębokich, długo już trwających zmarszczek do ich spłycenia konieczne jest dodatkowe wypełnienie ich kwasem hialuronowym.

SKUTKI UBOCZNE

 

Czasami występuje tkliwość kilka godzin po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia. Niekiedy zasinienie utrzymujące się do kilku dni. Wyjątkowo może się zdarzyć osłabienie pracy sąsiednich mięśni lub przemijające

Lifting – nici PDO

To zabieg liftingujący z zastosowaniem nici syntetycznych rozpuszczalnych w tkankach (Lifting twarzy, usuwanie zmarszczek Nici PDO). Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki temu zbiegowi możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekt relaksacji mięśni i wygładzenia rysów twarzy. Zawarty w niciach polidioksanon pobudza do pracy nowe komórki kolagenowe oraz elastynę, odpowiedzialne za utrzymanie jędrności skóry i odpowiedniego jej nawilżenia. Nici ułatwiają również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego, który także jest sprzymierzeńcem w walce o młody wygląd.
PROCEDURA ZABIEGU LIFTING NICI PDO  Zabieg polega na wszczepianiu pod skórę nici PDO, które są całkowicie rozpuszczalne (wykonane są z tego samego materiału, co rozpuszczalne szwy chirurgiczne). Wprowadzane są przy pomocy bardzo cienkiej i sterylnej igły, która swobodnie przechodzi przez tkanki nie doprowadzając do uszkodzenia ich struktur. Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności. Przed zabiegiem stosuje się stomatologiczne znieczulenie miejscowe. Nici wchłaniają się po 6 – 8 miesiącach, natomiast efekt ujędrnienia utrzymuje się do 2 lat. Właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i wtedy zaczynają być widoczne pełne efekty zabiegu.
WSKAZANIA  lifting twarzy, pionowe i poziome zmarszczki na czole, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, opadające powieki, podpuchnięte dolne powieki, bruzdy nosowo- wargowe, fałd podbródkowy, fałd marionetki, zmarszczki na dekolcie i szyi, opadające policzki, ujędrnienie i poprawa kształtu piersi.
PRZECIWWSKAZANIA  Ciąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, tendencja do powstawania bliznowców, aktywne zakażenia okolicy zabiegu, choroba nowotworowa, infekcje wirusowe (opryszczka), choroby drobnoustrojowe, terapia przeciwzakrzepowa, zaburzenia krzepliwości krwi, gorączka, tendencje do powstawania bliznowców.
SKUTKI UBOCZNE  Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Leczenie nadpotliwości

Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Toksyna botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp w przypadku niepowodzenia innych metod terapii. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A – dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

 

Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Cały zabieg trwa ok 45 minut i zaliczany jest raczej do bezbolesnych w zależności, jaką mamy tolerancję na ból. Zastosowane znieczulenie doskonale niweluje dyskomfort w trakcie zabiegu.

 

Po zabiegu przez około dwa tygodnie nie powinno się nadwyrężać miejsc poddanych zbiegowi. W przypadku leczenia dłoni nie dźwigamy ciężkich rzeczy, w przypadku pach staramy się nie podnosić ciężaru powyżej wysokości głowy itp. W przypadku leczenia nadpotliwości rąk warto przyjść z osobą towarzyszącą, która przez czas działania znieczulenia pomoże nam w drobnych czynnościach. Znieczulenie działa najwyżej 3 godziny, więc szybko dłonie wracają do sprawności. Na ostateczny efekt zabiegu należy poczekać ok 2 tygodni. Przez ten okres unikamy spożywania substancji bogatej w magnez ponieważ osłabia on działanie toksyny.

Powiększanie ust

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna do takich zabiegów jak powiększanie ust. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek.Z wiekiem jakość tkanki łącznej ulega pogorszeniu, a ilość kwasu hialuronowego zmniejszeniu. Dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu medycy estetycznej z użyciem specjalistycznych preparatów najlepszych marek nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości i zmarszczki, a twarz odzyskuje młody i pełen blasku wygląd.

 

DZIAŁANIE

Preparaty do wypełniania kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając swobodny przepływ substancji odżywczych. Efekt estetyczny widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się zwykle od 6 do 18 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (czyli biodegradacji). Pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez regenerację struktur międzykomórkowych, poprawę elastyczności i jej napięcia.

PROCEDURA ZABIEGU

Preparaty do wypełniania kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając swobodny przepływ substancji odżywczych. Efekt estetyczny widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się zwykle od 6 do 18 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (czyli biodegradacji). Pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez regenerację struktur międzykomórkowych, poprawę elastyczności i jej napięcia.

WSKAZANIA

Poziome zmarszczki czoła, zmarszczki gładzizny, modelowanie policzków (wolumetria), fałdy wargowo-nosowe, zmarszczki palacza, wypełnienie zmarszczek w okolicy oka, linie marionetki, powierzchowne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu, kształtowanie brody, zwiększenie objętości (np. konturu oraz czerwieni wargowej ust, modelowanie owalu twarzy czy policzków).

PRZECIWWSKAZANIA

Skłonność do powstawania blizn przerostowych i stanów zapalnych skóry, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, czynna choroba nowotworowa, okres ciąży i karmienia piersią, niewyrównana ciężka choroba układu krążenia, oddechowego lub dokrewnego np. cukrzyca, niewydolność krążeniowo – oddechowa, aktywna opryszczka.

SKUTKI UBOCZNE

Bezpośrednio po zabiegu – występuje zaczerwienienie i obrzęk, który może się utrzymywać przez 1 – 3 dni. Niekiedy po zabiegu uwidaczniają się zasinienia (trwają do kilku dni), ale od następnego dnia po zabiegu można je już całkowicie maskować makijażem.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to bezpieczny zabieg służący nieinwazyjnemu modelowaniu sylwetki. Pozwala skutecznie zlikwidować lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety i intensywnego treningu fizycznego.
PROCEDURA ZABIEGU  Lipoliza iniekcyjna jest w pełni bezpiecznym zabiegiem wykonywanym przez lekarza i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Zabieg polega na praktycznie bezbolesnym wstrzyknięciu substancji (roztwór fosfatydylocholiny) powodującej rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4 – 5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, aby go osiągnąć, wystarczą zwykle 2 – 3 zabiegi. Jeżeli tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być większa (3 – 6). Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić 3 – 4 tygodnie. Efekty są całkowicie trwałe. Po wykonanym zabiegu lipolizy, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu próżniowego, który przyspieszy usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwi jego transport przez naczynia chłonne. Zabieg trwa około 30 minut.
WSKAZANIA  Nadmierna tkanka tłuszczowa w wewnętrznej stronie ud i kolan, nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy krętarzowej (tzw. bryczesy) i pod pośladkami, fałdki na plecach i w okolicach pach, nadmierna ilość tłuszczu na brzuchu, podwójny podbródek.
PRZECIWWSKAZANIA  ciężkie schorzenia wątroby lub nerek, choroby autoimmunologiczne, ciężkie alergie, uczulenie na soję i skorupiaki, ostre i przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, otyłość (BMI>29), ciąża lub okres karmienia piersią, cukrzyca, epilepsja, choroby tarczycy (zabieg może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku, kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero).
SKUTKI UBOCZNE  Po zabiegu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, czasem także zasinienia po nakłuciach igłą. Może również wystąpić świąd lub lekki ból, skóra staje się wrażliwsza na dotyk. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu.

Osocze bogato płytkowe

Osocze bogatopłytkowe podawane bardzo płytko pod skórę prowadzi do jej niesamowitej rewitalizacji. Skóra nabiera ładnego kolorytu, przebarwienia w znacznym stopniu zanikają, tak samo dzieje się z drobnymi zmarszczkami. Świetnie wpływa na wszelkie blizny i niedoskonałości skóry twarzy. Wykonany na skórze głowy pobudza nieaktywne mieszki włosowe co w efekcie prowadzi do wzrostu włosa, zatrzymanie procesu łysienia i wręcz w znacznym stopniu odwrócenie jego efektu.
DZIAŁANIEZabieg osoczem to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Zawiera komórki i czynniki wzrostu z krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Rewitalizacja skóry możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Osocze działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:
  •  pobudzają procesy regeneracji tkanek
  • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
  • aktywują komórki macierzyste, stymulują do ich namnażania
  • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.
PROCEDURA ZABIEGUEfekt estetyczny widoczny jest już po jednym zabiegu. Można również wykonywać program stosowany w serii 2 – 3 zabiegów ostrzykiwania okolic wymagających regeneracji co 3 tygodnie. Zabieg trwa około 1,5h. Procedura przebiega po uprzednim znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem. Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
  • Etap I – pobranie krwi Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.
  • Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
  • Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza: – liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry – technika VOLUMA
WSKAZANIAWygładzenie zmarszczek i fałdów, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu, wysuszona cera, remodeling włókien kolagenowych, poprawa ukrwienia skóry, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, blizny potrądzikowe, łysienie typu męskiego, zabieg polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii.
PRZECIWWSKAZANIACiąża, karmienie piersią, choroby krwi, nowotwory, leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych), przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).
MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNEMinimalne opuchnięcia, sińce w miejscu wkłucia które znikają w ciągu kilku dni.

Usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa to oczyszczone białko wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A  i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat.
DZIAŁANIEToksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają.
PROCEDURA ZABIEGUPreparat jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Zabieg trwa około 10 – 20 minut – uzależnione jest to od liczby leczonych miejsc. Początek działania preparatu jest po ok. 2 – 3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7 – 14 dniach. Toksyna botulinowa jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn. Gdy toksyna botulinowa przestaje działać, skóra jest w dużo lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Pacjenci porównują wstrzyknięcie toksyny botulinowej do ugryzienia komara, więc zwykle nie wykonuje się żadnego znieczulenia przed zabiegiem (na życzenie wykonujemy znieczulenie kremem EMLA, wymaga to jednak dodatkowych 30 minut). Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.
WSKAZANIAredukcja kurzych łapek, zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, zlikwidowanie niechcianego wyrazu twarzy (np. opadające kąciki ust), zmarszczki promieniste dookoła ust nazywane zmarszczkami palacza, pobruzdowania brody, terapia nadpotliwości.
PRZECIWWSKAZANIAciąża, karmienie piersią, miesiączka, stany zapalne skóry w miejscu wstrzyknięć, choroby układu sercowo – naczyniowego, uczulenie na albuminę ludzką, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych, choroby płytki mięśniowo-nerwowej, zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna, choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona etc.
WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZABIEGUOsoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na dziesięć dni przed planowanym zabiegiem z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. Zabrania się spożywania alkoholu przed i po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu oraz przez 4 kolejne godziny pacjent nie powinien się schylać ani leżeć. Należy również unikać drapania czy też tarcia okolic w które podano toksynę botulinową. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu. Przez tydzień należy zrezygnować z solarium, sauny oraz masaży. W przypadku głębokich, długo już trwających zmarszczek do ich spłycenia konieczne jest dodatkowe wypełnienie ich kwasem hialuronowym.
SKUTKI UBOCZNECzasami występuje tkliwość kilka godzin po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia. Niekiedy zasinienie utrzymujące się do kilku dni. Wyjątkowo może się zdarzyć osłabienie pracy sąsiednich mięśni lub przemijające

Lifting – nici PDO

To zabieg liftingujący z zastosowaniem nici syntetycznych rozpuszczalnych w tkankach (Lifting twarzy, usuwanie zmarszczek Nici PDO). Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki temu zbiegowi możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekt relaksacji mięśni i wygładzenia rysów twarzy. Zawarty w niciach polidioksanon pobudza do pracy nowe komórki kolagenowe oraz elastynę, odpowiedzialne za utrzymanie jędrności skóry i odpowiedniego jej nawilżenia. Nici ułatwiają również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego, który także jest sprzymierzeńcem w walce o młody wygląd.
PROCEDURA ZABIEGU LIFTING NICI PDOZabieg polega na wszczepianiu pod skórę nici PDO, które są całkowicie rozpuszczalne (wykonane są z tego samego materiału, co rozpuszczalne szwy chirurgiczne). Wprowadzane są przy pomocy bardzo cienkiej i sterylnej igły, która swobodnie przechodzi przez tkanki nie doprowadzając do uszkodzenia ich struktur. Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności. Przed zabiegiem stosuje się stomatologiczne znieczulenie miejscowe. Nici wchłaniają się po 6 – 8 miesiącach, natomiast efekt ujędrnienia utrzymuje się do 2 lat. Właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i wtedy zaczynają być widoczne pełne efekty zabiegu.
WSKAZANIAlifting twarzy, pionowe i poziome zmarszczki na czole, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, opadające powieki, podpuchnięte dolne powieki, bruzdy nosowo- wargowe, fałd podbródkowy, fałd marionetki, zmarszczki na dekolcie i szyi, opadające policzki, ujędrnienie i poprawa kształtu piersi.
PRZECIWWSKAZANIACiąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, tendencja do powstawania bliznowców, aktywne zakażenia okolicy zabiegu, choroba nowotworowa, infekcje wirusowe (opryszczka), choroby drobnoustrojowe, terapia przeciwzakrzepowa, zaburzenia krzepliwości krwi, gorączka, tendencje do powstawania bliznowców.
SKUTKI UBOCZNEZaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Leczenie nadpotliwości

Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Toksyna botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp w przypadku niepowodzenia innych metod terapii. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A – dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Cały zabieg trwa ok 45 minut i zaliczany jest raczej do bezbolesnych w zależności, jaką mamy tolerancję na ból. Zastosowane znieczulenie doskonale niweluje dyskomfort w trakcie zabiegu. Po zabiegu przez około dwa tygodnie nie powinno się nadwyrężać miejsc poddanych zbiegowi. W przypadku leczenia dłoni nie dźwigamy ciężkich rzeczy, w przypadku pach staramy się nie podnosić ciężaru powyżej wysokości głowy itp. W przypadku leczenia nadpotliwości rąk warto przyjść z osobą towarzyszącą, która przez czas działania znieczulenia pomoże nam w drobnych czynnościach. Znieczulenie działa najwyżej 3 godziny, więc szybko dłonie wracają do sprawności. Na ostateczny efekt zabiegu należy poczekać ok 2 tygodni. Przez ten okres unikamy spożywania substancji bogatej w magnez ponieważ osłabia on działanie toksyny.