+48 668 173 000

Protetyka

PROTETYKA

Protezy elastyczne i półelastyczne

Dlaczego warto wykonać protezę zębową w Pracowni Pięknego Uśmiechu?

  • oferujemy protezy z najlepszych materiałów dostępnych obecnie na światowym rynku,
  • jeżeli w branży pojawia się metoda poprawiająca komfort noszenia protez oraz wnosi nową jakość będziemy z pewnością jednymi z pierwszych gabinetów które zaproponuje to rozwiązanie naszym pacjentom,
  • wszystkie uzupełnienia protetyczne wykonywane są przez licencjonowanego Sepcjalista ds. Techniki Dentystycznej.

PROTEZY ELASTYCZNE I PÓLELASTYCZNE

Piękny uśmiech z protezą elastyczną

Jeżeli chcesz przez cały czas cieszyć się pięknym uśmiechem, to wykonamy dla Ciebie idealnie dopasowaną protezę elastyczną. Wygodną, trwałą i estetyczną, nie łamiącą się. Nasze protezy nie zawierają metalu ani akrylu, co znacząco wpływa na komfort noszenia i estetykę.

Ponadto jest to proteza z pamięcią kształtu, a to oznacza, że nie ulega deformacji.Przy ich wykonywaniu kierujemy się nieinwazyjnymi procedurami, a jednocześnie dbamy o dokładność i najdrobniejsze szczegóły. Miliony pacjentów na całym świecie cieszą się z pięknego uśmiechu nosząc protezy elastyczne, i Ty możesz dołączyć do ich grona.

Z naszymi elastycznymi protezami codzienne jedzenie, mówienie czy uśmiechanie się nie będzie już wyzwaniem, a stanie się przyjemnością. Już nie trzeba będzie się wstydzić swoich ubytków – nosząc taką protezę nikt nawet nie zauważy, że się ją ma w ustach. Jeśli chcesz zapomnieć o metalowych klamrach czy sztywności i niewygodzie, to nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie.

PROTEZY ELASTYCZNE I PÓLELASTYCZNE

Czym charakteryzują się protezy elastyczne?

Współczesna protetyka sięga po coraz to nowe materiały, dające pacjentom jeszcze większą wygodę i komfort użytkowania. Jest to widoczne zwłaszcza w przypadku nowoczesnych protez zębowych, które zamiast z metalu czy akrylu wykonywane są z materiałów elastycznych.

Materiały te są miękkie, a jednocześnie posiadają wysoką elastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu protezy z nich wykonane, przy prawidłowym użytkowaniu, są praktycznie niezniszczalne, nie pękną nawet przy upadku z większej wysokości czy uderzeniu.

Materiały elastyczne są także bardzo bezpieczne dla pacjentów. Umożliwiają spożywanie gorących posiłków, gdyż są odporne na wysokie temperatury, nie powodują także alergii i podrażnień. Protezy tego typu są cienkie, lekkie i bardzo wygodne, zajmują znacznie mniej miejsca w ustach niż klasyczne rozwiązania.

Protezy częściowe dzięki temu, że są mocowane na klamrach, to znacznie lepiej się trzymają, nie wpływając jednocześnie w żaden sposób na szkliwo i przyzębie. Są także praktycznie niewidoczne podczas noszenia, gdyż robi się je w kolorze dziąseł.

PROTEZY ELASTYCZNE I PÓLELASTYCZNE

Zabieg krok po kroku:

Konsultacja, ustalenie planu leczenie oraz projektu zasięgu protezy
Ewentualna przymiarka protezy woskowej, ustalenie czy estetyka, kolor zębów oraz zasięg jest dla pacjenta komfortowy i do zaakceptowania
Oddanie gotowej protezy
Konsultacja, ustalenie planu leczenie oraz projektu zasięgu protezy
Ewentualna przymiarka protezy woskowej, ustalenie czy estetyka, kolor zębów oraz zasięg jest dla pacjenta komfortowy i do zaakceptowania
Oddanie gotowej protezy

NASZE USŁUGI

Umów się na wizytę już teraz