+48 668 173 000

Protetyka

PROTETYKA

Protezy szkieletowe

Dlaczego warto wykonać protezę zębową w Pracowni Pięknego Uśmiechu?

  • posiadamy najlepszą alternatywę dostępna na rynku dla protez szkieletowych, postęp w nowoczesnej stomatologii nie skazuje pacjentów jedynie na metalowe protezy z nie estetycznymi metalowymi klamrami widocznymi podczas uśmiechania się,
  • protezy jesteśmy w stanie wykonać w ekspresowym terminie,
    wszystkie uzupełnienia wykonywane są na miejscu przez licencjonowanego Specjalistę ds. Techniki Dentystycznej.

PROTEZY SZKIELETOWE

Czym są protezy szkieletowe i dla kogo są odpowiednie?

Proteza szkieletowa to uzupełnienie protetyczne ruchome.Stosuje się ją w przypadku częściowych braków w uzębieniu pacjenta.
Jeśli u pacjenta niemożliwe jest odbudowanie utraconych zębów przy pomocy koron lub mostów, to konieczne jest wykonanie protezy. Proteza szkieletowa bezklamrowa składa się z elementów wykonanych z metalu, które w wybranych miejscach są pokryte akrylem. Na protezę składają się różnego rodzaju zaczepy i elementy wspierające np. zatrzaski. Zastosowane w niej elementy przytrzymują protezę szkieletową we właściwym miejscu. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż protezy akrylowe. Poprzez zastosowanie metalu, proteza daje większy komfort używania i jest o wiele bardziej stabilna. Proteza szkieletowa umożliwia wygodniejsze jedzenie i umówienie oraz łatwiejsza w czyszczeniu niż jej akrylowy odpowiednik. Metalowa konstrukcja protezy na zatrzaskach jest również o wiele bardziej wytrzymała i odporna na różnego rodzaju urazy niż ma to miejsce w przypadku protezy akrylowej.

PROTEZY SZKIELETOWE

Jak wygląda zakładanie protez szkieletowych?

W naszej pracowni w pierwszej kolejności przeprowadzamy badanie diagnostyczne jamy ustnej pacjenta. Sprawdzamy stan uzębienia i planujemy leczenie lub usuwanie zębów. Następnie wykonujemy wycisk wnętrza jamy ustnej oraz przesyłamy go do wykonania odlewu do pracowni. Podczas kolejnej wizyty, gdy wszystkie zęby będą już wyleczone, tworzymy metalowy szkielet oraz dopasowujemy kolor protezy zbliżony do naszego naturalnego odcienia kości. Na kolejnym spotkaniu przekazujemy pacjentowi próbną protezę szkieletową bezklamrową i prosimy o noszenie jej i przekazanie nam uwag odnośnie wygody i komfortu jej użytkowania. Podczas następnej wizyty można odebrać gotowe uzupełnienie protetyczne. Oczywiście konieczna będzie jeszcze późniejsza wizyta kontrolna, by potwierdzić, czy nie ma żadnych problemów z noszeniem protezy.

PROTEZY SZKIELETOWE

Zabieg krok po kroku:

Konsultacja, ustalenie planu leczenie oraz projektu zasięgu protezy
Ewentualna przymiarka protezy woskowej, ustalenie czy estetyka, kolor zębów oraz zasięg jest dla pacjenta komfortowy i do zaakceptowania
Oddanie gotowej protezy
Konsultacja, ustalenie planu leczenie oraz projektu zasięgu protezy
Ewentualna przymiarka protezy woskowej, ustalenie czy estetyka, kolor zębów oraz zasięg jest dla pacjenta komfortowy i do zaakceptowania
Oddanie gotowej protezy

Pielęgnacja protezy szkieletowej

Należy dbać o codzienną i prawidłową higienę jamy ustnej i regularne mycie zębów oraz protezy. Należy pamiętać, by codziennie dokładnie czyścić protezę z resztek po posiłkach. Do tego celu powinno się używać standardowej szczoteczki do zębów oraz pasty dedykowanej do protez. Protezy szkieletowe na zatrzaskach na noc należy wyciągać i przechowywać w suchych warunkach, po uprzednim dokładnym oczyszczeniu. Przed założeniem rano, należy ją dokładnie opłukać protezę w wodzie.

Zalety i Wady

Protezy szkieletowe Zalety: wygodniejsze i bardziej komfortowe niż protezy akrylowe, łatwiejsze w utrzymaniu higieny niż protezy akrylowe, metalowa konstrukcja jest bardziej wytrzymała niż akrylowa, brak negatywnego oddziaływania na tkankę otaczającą. Wady: nieestetyczne metalowe klamry, nieprzyjemny posmak metalu w ustach, mogą zabarwiać dziąsła na niebieski kolor możliwość uczulenia na metal, można ją zastosować jedynie jeśli w jamie ustnej pozostały zęby, dość wysoka cena.

PROTEZY SZKIELETOWE

Lepsza alternatywa dla protez szkieletowych

W naszej pracowni zachęcamy pacjentów do wyboru lepszego rozwiązania czyli protezy elastycznej. Jest to bardziej wytrzymałe rozwiązanie, proteza nie pęka i co najważniejsze- w jamie ustnej nie są zastosowane metalowe klamry. Dla pacjentów protezy elastyczne są o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu, gdyż nie widać i nie czuć w nich metalu. Nie są sztywne i niewygodne, a uśmiechanie się w nich jest prawdziwą przyjemnością. Proteza elastyczna nie ulega deformacji i jest niemal całkowicie niewidoczna podczas noszenia. Nie powoduje  podrażnień i jest bardzo lekka oraz wygodna.

Protezy zębowe elastyczne są o wiele lepsze i bardziej komfortowe w noszeniu niż protezy szkieletowe, a ich cena jest taka sama!

NASZE USŁUGI

Umów się na wizytę już teraz